תוכן עניינים

עונות מומלצות לטיול בווייטנאם

מתי לטייל בווייטנאם ?

תכנון טיול לווייטנאם, מדינה טרופית עם אקלים מגוון ועונות שונות מאלה שאנחנו מכירים, מצריך הבנה של מזג האוויר הצפוי בכל אזור. העונות בווייטנאם מגוונות ומשתנות בהתאם לאזור, ולכן חשוב לתכנן את הטיול בהתאם לעונה המתאימה ביותר לתכנון האישי שלכם.

באופן כללי, וייטנאם היא מדינה טרופית עם מזג אוויר חם ולח. ואפשר לחלק אותה לשלושה אזורים: צפון, מרכז ודרום. בדרום האקלים טרופי לגמרי, בצפון יש ארבע עונות כמו שאנחנו מכירים ובמרכז העונות מסונכרנות באופן שונה.

חשוב במיוחד לדעת מתי העונה הגשומה ומתי העונה היבשה בכל אזור, כדי שתוכלו לתכנן את הטיול שלכם בצורה היעילה והנעימה ביותר

עונה מומלצת לווייטנאם

העונה המומלצת לטיול בווייטנאם תלויה מאוד במיקום שבו תרצו לבקר. עונת התיירות בווייטנאם היא בדרך כלל בין דצמבר למרץ, שהיא העונה היבשה ברוב האזורים. בעונה זו נמלטים האירופאים והאמריקאים מהחורף הקר למזג האוויר החמים בווייטנאם. גם ספטמבר-דצמבר ומרץ-אפריל הן עונות סבירות אם רוצים להנות ממחירי off-season, אך צריך לתכנן את הטיול נכון.

טיפ שחשוב לזכור: בחודשים דצמבר-ינואר הרבה תיירים מנצלים את חופשת חג המולד והשנה החדשה לטיול בווייטנאם ולכן כדאי להזמין מלונות מראש אם אתם מתכננים לבקר בתקופה זו. באמצע פברואר חוגגים את ראש השנה הסינית וגם אז וייטנאם מלאה בתיירים(בעיקר מסין והמדינות באזור), אז מומלץ להזמין מראש גם לתקופה זו. בתקופות אלו המחירים עולים גם הם עקב הביקוש הרב

צפון וייטנאם

הצפון הרחוק: מזג האוויר בצפון ההררי של וייטנאם משתנה בין עונות השנה. בחורף (נובמבר עד מרץ) קר מאוד ופחות מומלץ לטייל בזמן הזה באזור. האביב (מרץ-אפריל) והסתיו (אוקטובר-נובמבר) הם הזמנים הכי מומלצים לטיול. בקיץ (מאי-אוקטובר) יכול להיות שתיתקלו בגשמים עזים ובין יולי לנובמבר יש סיכוי לסופות טייפון(גשמים ורוחות חזקים מאוד).

 

האנוי והלונג ביי: האקלים בהאנוי והלונג ביי מחולקים לשתי עונות. החורף נמשך מנובמבר עד אפריל והקיץ ממאי עד אוקטובר. הקיץ היא העונה הגשומה ביותר, ששיא הגשמים מגיע בחודשים יולי-ספטמבר.

צפון מזרח וייטנאם: העונה היבשה חלה מאוקטובר עד אפריל, והעונה הגשומה ממאי עד ספטמבר. התקופה המומלצת לטיול היא העונה היבשה, למעט החודשים דצמבר וינואר הקרים

צפון מערב וייטנאם: אוקטובר עד מרץ הם החודשים היבשים,  שאפריל עד ספטמבר הם החודשים הגשומים. דצמבר וינואר הם חודשים קרים, במיוחד בלילה(לפעמים מגיע עד 6-5 מעלות). העונות המומלצות לטיול בצפון מערב וייטנאם הן ספטמבר עד נובמבר, ומרץ עד מאי בשביל לקבל את הראות הכי טובה וללא ערפל באזור..

מרכז וייטנאם

 

באזורים ההרריים של מרכז וייטנאם מומלץ לבקר בין דצמבר למרץ. בערים כמו הואה ודה נאנג כדאי לטייל בין פברואר למאי בגלל מזג האוויר החם בשאר ימות השנה, כדאי ומומלץ לשקול ולקחת בחשבון שבחודשים יולי עד נובמבר עשויות להתרחש סופות טייפון.

הוי אן, הואה ודנאנג: מאמצע פברואר עד סוף אוגוסט מזג האוויר חם ויבש, עם טמפרטורה ממוצעת של 35 מעלות. בעונת החורף, בעיקר באוקטובר ונובמבר, יורדים גשמים רבים ועשויים להופיע טייפונים.

קוואי נהון: העונה היבשה ארוכה יותר בהשוואה לאזורים אחרים במרכז וייטנאם.

נה טראנג: העונה היבשה מתארכת מינואר עד ספטמבר, עם טמפרטורות גבוהות ומעט גשם. באוקטובר ונובמבר יורדת מחצית מכמות הגשם השנתית

דרום וייטנאם 

האקלים בדרום וייטנאם הוא ט רופי ומחולק לשתי עונות. העונה היבשה נמשכת מדצמבר עד אפריל ולפעמים אפילו עד מאי, בעוד שהעונה הרטובה נמשכת ממאי עד נובמבר, עם שיא גשמים ביוני עד אוגוסט. התקופה המומלצת לטיול בדרום היא העונה היבשה, במיוחד בחודשים דצמבר, ינואר ופברואר.

דאלאת: העיר דאלאת, המכונה "עיר האביב הנצחי" על ידי המקומיים, מאופיינת במזג אוויר נעים וקריר לאורך כל השנה(טמפרטורה שנתית ממוצעת נעימה ונוחה מאוד של 24 מעלות). החורף נמשך מדצמבר עד מרץ עם טמפרטורות נמוכות יחסית, ואילו הקיץ מאופיין בגשמים עזים. התקופה המומלצת לביקור בדאלאת היא בעונה היבשה(תקופת האביב/הסתיו), כאשר מזג האוויר נעים יותר ויש פחות גשמים

אזורים נוספים בווייטנאם

הרי הצפון: באזורים ההרריים של הצפון, כמו סאפה והא ג'יאנג, חשוב לקחת בחשבון את התנאים הקרים בחורף ואת הגשמים שמתחזקים בקיץ. התקופות שהכי מומלצות לביקור הם באביב (מרץ-אפריל) ובסתיו (אוקטובר-נובמבר),  כשהטמפרטורות נעימות ויש פחות גשמים.

הדרום: בדרום וייטנאם האקלים טרופי עם לחות וטמפרטורות גבוהות כל השנה. התקופה הכי מומלצת לטיול היא בעונה היבשה, בין נובמבר לאפריל, כשיש פחות גשמים והחום לא מכביד מדי.

כל תכנון טיול למדינה במזרח, בגלל השוני בין מזג האוויר שאנחנו מכירים בארץ, מחייב לא רק להבין את מזג האוויר הצפוי, אלא גם להתרגש מהנופים הקסומים שהמדינה מציעה בכל עונה. בין אם זה הרים מכוסי ערפל בצפון, חופים שטופי שמש בדרום או רחובות היסטוריים במרכז – כל עונה מביאה איתה חוויה שונה וקסומה. תכננו את הטיול שלכם עם הרבה התרגשות וציפייה, ותנו לווייטנאם להפתיע אתכם ביופייה המדהים בכל עונה שתבחרו לבקר והכי חשוב, תגיעו בראש פתוח לחוות את המזרח כפי שלא חוויתם אף מדינה מעולם

עונות מומלצות לטיול בווייטנאם